Kainatta Çok Az Kişinin Bildikleri

Kainat birbirinden farklı olan sırlarla doludur. Çok az kişinin bu sırlara ulaştığı biliniyor. Özellikle bilimle içli dışlı olan kişiler, kainatın bu şaşırtıcı yönüne bir kez daha dikkat çekmiştir.

Kara Delikler:

Eğer bir kara deliğin içinden bakacak olursanız, o zaman kendiniz dahil tüm evreni ufak bir parça halinde görebilirsiniz. Gökyüzünün çok az bir kısmını bu şekilde fark edebilirken, geniş bir açıdan tüm evreni detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Hergün 300 Milyar Yeni Hücre:

Her saniye hücre kaybetmeye devam ederseniz. Saniyelik farklarla milyonlarca hücrenin öldüğünü söylemek doğru olacaktır. Tabi bu ölen hücrelerin yanında her gün üretilen hücreleri de söylemek gerekir. Günlük olarak yaklaşık 300 milyar yeni hücrenin oluştuğunu söylemeliyiz.

Dinozor Zamanında Günler:

Dinozor zamanlarında günler 24 saat değildi. Dünyanın dönüş hızı her geçtiğimiz zaman biraz daha azalma gösteriyor. Dinozorların bulunduğu dönemde her gün 22 saatten oluşuyordu.

Hergün 275 Milyon Yıldız:

Kainatın ne kadar zengin olduğunun bir kanıtı da yıldızların sayısıdır. Astronomların bildirdiğine göre ise her 24 saatlik dilimde yaklaşık olarak 275 milyon yıldız doğuyor.

Samanyolu Galaksisi:

Galakside şuanda 400 milyara yakın yıldızın olduğu tahmin ediliyor. Gezegen sayısı ise açıklanana göre 50 milyar kadardır. Bunlardan sadece yüzde 1’ini kapsayan bölgede bile sadece 500 milyon gezegen bulunuyor. Bu bile evrenin ne kadar büyük olduğunu ispatlar cinsten.

Farklı Gezegenler:

Bunun yanında onlarca ışık yılı uzakta sadece buzdan meydana getirilmiş ve halen yanmaya devam eden gezegenlerin olduğu biliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir