Kainatın Bilinmeyenleri

Evren hakkında bugüne kadar duyulmamış çok fazla şey vardır. İnsanları şaşkınlığa uğratan bu konulara her gün yenileri eklenmeye devam etmektedir. İşte pek çok insanı şaşkınlığa uğratan o konular:

Evrenin Akıl Almaz Sırrı:

Evrenin sadece yüzde 4’lük kısmı görünebilen kısımdır. Yüzde 23’lük kısım ise karanlık madde olarak kabul ediliyor. Diğer kalan kısmın ise karanlık enerjiden oluştuğu tahmin ediliyor. 20 sene öncesinde keşfedilen bu karanlık enerji adı verilen kısım, neredeyse tüm uzayı içine alıyor. Tabi buranın da sırrı tam olarak çözülebilmiş değildir. Konu hakkında her geçen gün farklı çalışmalar yapılmaya devam ediyor.

Bir Atom Her Yerde Bulunabilir:

Araştırmalar sonucunda onaylanmış bu durum atomların iki farklı yerde olduğunu gösteriyor. Bilim dünyasının ortaya çıkardığı bu durum atomların yeteneğini de ortaya çıkarmış durumdadır. Aynı zamanda iki farklı işi üstleniyor olmaları da bilim dünyasında şaşkınlıkla karşılanmıştır. Bu nedenle atomların bu özelliklerinin ne derece kullanılabilir olduğu araştırmaları da halen devam ediyor.

Dünya’ya Düşen Gün Işıkları:

Gün ışıkları nükleer reaksiyonlardan meydana gelir. Güneşin sahip olduğu yoğunluk yüzünden, ışığı ulaştırabilmesi için mutlaka kendine yer açması gerekiyor. Eğer gün ışıkları sadece bir çizgi üzerinde ilerleseydi, bu ışıklar dünyaya iki saniye içinde erişecekti. Bu da dünyada yaşamın olmasını mümkün kılmayan şeylerden biri olacaktı. Şuanda hissedilen gün ışığı ise, yaklaşık olarak 30 bin yıl öncesinin gün ışığı olarak biliniyor. Aslında buz çağından kalma olan bir gün ışığı sayesinde hayat devam ediyor.

Aldığınız Nefes T-Rex’in Soluğundan:

Atomlar çok küçük olduğundan dolayı dünyaya eşit olarak dağılır. Yani bugünlerde aldığınız nefes T-Rex, Albert Einstein veya Marilyn Monroe soluğundan çıkan atomu içerebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir