Dünyanın En Zehirli Yılanları

Yılan doğası gereği tehlikeli olan canlı türleri arasındadır. Tabi bazı türlerin her zamankinden daha tehlikeli olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle aşağıdaki türler dünyanın en zehirli yılanları olarak anılır.

Taipan Yılanı:

Dünyanın en ölümcül yılanlarından biri olarak bilinen bu yılanın uzunluğu 2.5 metredir. Bu yılan öyle güçlü bir zehre sahiptir ki, bir ısırığıyla 44 kişiyi birden öldürebilir. Ana vatanının ise Avustralya olduğu bilinir. Avustralya’da bulunan çoğu yılanın da zehir olduğu biliniyor.

Mavi Bongar Yılanı:

Bu yılanda Hindistan’da yaşıyor. 1 metre uzunluğuna sahip bu yılan bir ısırığıyla birlikte 11 kişinin hayatına neden olabilir. Üstelik son derece atak bir yılan olduğu için o açıdan da oldukça tehlikelidir.

Ölüm Adderi:

En zehirli yılanlar arasında gösterilen bu yılan türü tek bir ısırıkta yaklaşık olarak 8 bin farenin ölümüne neden oluyor. Aynı zamanda 4 insanında hayatının sona ermesine neden olabiliyor. Bu zehirli yılan türünün de Avustralya’da ortaya çıktığı biliniyor.

Kahverengi Yılan:

Bu yılan türü genel olarak insandan kaçma eğilimi gösteriyor. Tabi onu saldırgan bir halde görebilmekte mümkündür. Özellikle yılanı tehdit eden durumlar olduğunda ısırığı 4 kişinin ölümüne neden olabilir. Son derece hızlı bir yapısı olduğundan dolayı da etrafına tehlike saçmaya devam ediyor.

Russell Engereği:

Tıpkı kahverengi yılan gibi uysal bir yapısı bulunan bu yılan türü, aslında son derece zehirli bir yılan türüdür. Bulundurduğu zehir yüzünden pek çok insanın ölümüne neden olabilir. Aynı zamanda iç kanama gibi sorunlarında görülmesine neden oluyor. Görüldüğü yerler ise Kuzey Amerika ve Ekvator olarak biliniyor. Oldukça zehirli olan bu yılan türünden hızı nedeniyle kaçmakta bir hayli zor gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir