Macera Tutkunları İçin En iyi Zirveler

Herkesin beğenisini kazanmış bu zirveler özellikle maceraperestlerin uğraması gereken yerler arasında bulunuyor. Etkileyici ve görkemli manzaralarıyla birlikte dünyanın en güzel yerleri ise şu şekilde sıralanıyor:

Mirador Condon:

Şili’de bulunan Mirador Condon, dünyanın en görkemli manzaralarından birine sahiptir. Aynı zamanda burada bulunan doğal parkta gezilmek için en iyi yerlerden biri olduğunun ispatı gibidir. Nefes kesici manzarası ve sert iklimi sayesinde dikkatleri üzerine toplayan bu bölgeye 40 dakikalık yürüme mesafesinden sonra ulaşılabiliyor.

Denali Alaska:

Denali Kuzey Amerika’nın en yüksek noktası olarak biliniyor. Sahip olduğu toplam uzunluk ise 6,195 metredir. Tabi bu kadar uzun bir zirve olmasına rağmen arabayla rahatlıkla ulaşılabilen bir yapıya sahiptir. Etkileyici bir manzaraya sahip olan bu bölge aynı zamanda sahip olduğu parkla da en beğenilen yerlerden biri olup çıkıyor.

Mont Blanc:

Fransa’da yer alan Mont Blanc dağ sporları yapmak için en ideal yerlerden biri olarak tanımlanıyor. Gerek havası gerekse de içerdiği yüksekliği bu sporla uğraşanları adeta mest ediyor. Burası ayrıca kış sporlarının da yoğun olarak geçtiği yerlerden biri olarak tanınıyor. Öte yandan burada bulunan dağda pek çok ressamın tablolarına konu olan bir dağ olarak biliniyor.

Aoraki Dağı:

Dünyanın en yüksek zirveleri arasında yer alan bu dağ, Yeni Zelanda’da bulunuyor. Manzarasıyla diğerlerinden ayrılan bir özelliğe sahiptir. Buranın adeta masallardan çıkma gibi bir görüntüsü var. Aynı zamanda sporla yakından ilgilenenleri de memnun edecek özelliklere sahiptir.

Shasta Dağı:

Kaliforniya’nın kuzey kesminde bulunan bu dağ, belki de dünyanın en güzel manzaralarından birine sahiptir. Etkileyici havası ve temiz havasıyla tatilcileri memnun edecek sayılı yerlerden biridir. Aynı zamanda buranın en güzel açısının da batı tarafından görüldüğünü belirtmek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir