Sevimli Ama Bir O Kadar da Tehlikeli Olan Hayvanlar

Bazı hayvanlar sevimli görüntüleri nedeniyle bizi kandırsa da, aslında çok tehlikeli olabiliyorlar. Şirinlik abidesi olarak görülen bu hayvanlar geçmişte pek çok insanın yaralanmasına adeta ölümüne neden olmuştur.

Loris:

Lorisler nesilleri tükenmekte olan hayvanlardan biridir. Bu hayvanın evcilleştirilmek istenmesi ona pek çok eziyetin yapılmasına neden olmuştur. Bu nedenle dişleri ve tırnakları çekilen lorisler pek çok problem yaşamışlardır. Bu sevimli hayvanların kendi türünde ise en zehirli oldukları biliniyor. Koltuklarındaki ter kendilerine özgü olan bu hayvanlar, bu sıvıyı ağız yapılarından gelen sıvı ile birleştirerek pek çok insanın ölümüne neden olabilir.

Panda:

Son derece oyuncu bir yapıya sahip olan bu hayvanlarda geçmişte pek çok talihsiz olaya neden olmuştur. Bazı durumlarda sinirlenen bu pandalar insanlara zarar verebiliyor. Ayı türünden olan bu hayvan zamanında pek çok insanın ağır şekilde yaralanmasına neden olmuştur.

Kirpi:

Tehlikeli hayvanlar arasında bulunan bu hayvanlar, kendilerini tehlike altında hissettikleri vakit oldukça zararlı olabilirler. Sırtlarında bulunan dikenleri kullanarak düşmanlarına büyük zarar verebilen özelliklere sahiptirler.

Moose:

Moose aslında çok sakin bir hayvan türü olarak biliniyor. Tabi bazı durumlarda kendilerini tehlikede hissedebiliyorlar. Bu durumlarda eğer çevresinde insanlar varsa onlara zarar vermesi çok büyük bir ihtimaldir. Özellikle sahip olduğu büyük ve sert boynuzlarıyla pek çok insanın ağır şekilde yaralanmasına neden olabilir.

Geyik:

Sevimli gözüken geyiklerin kışkırtıldıkları zaman bu sevimliliklerinden pekte eser kalmıyor. Sağlam bir vuruş yeteneğine sahip olan bu hayvanlar, pek çok insanın yaralanmasına neden olabilen özelliklere sahiptir. Özellikle erkek geyiklerin bu konuda oldukça güçlü olduklarını belirtmek gerekir. Bu hayvanların etkisiyle telafi edilemez oldukça büyük zararlar alınabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir