Can Havli

İngiliz, Alman ve Temel açık denizlerde korsanlık yapıyorlarmış. Gemileri çok büyük bir fırtınaya kapılmış ve üçü hariç bütün mürettebat ölmüş. Gemileri bilinmedik bir adaya düştükten sonra yamyamlar tarafından ele geçirilen üç kişiye, onları yememeleri ve sağ bırakmaları için bir koşul sunmuşlar. Kabilenin artık hiç çocuğu olmadığı ve erkekleri bu görevi yerine getiremediği için 10 ayda en çok çocuğu olan adamı serbest bırakacaklarmış. İkiz, üçüz kim şanslı ve genleri iyi ise kurtulacak. Neyse bu 3 kişiyi ayrı ayrı evlere kapatıp kabile kızları ile evlendirilmişler ve 10 ay dışarı çıkmamak üzere kilitlemişler. Bütün ihtiyaçları kapının altından atılarak karşılanıyormuş.

10 aynı sonunda kilitler açılmış. İngilizce bir bakmışlar ki ikiz çocuğu olmuş kurtulacağı ümidi ile mutlu mutlu gülüyor. 2. kapıyı açtıklarında Alman üçüz çocuk ile karşılarına çıkınca, bizim Temel’in kapısına geldiklerinde kabile şefi konuşmuş. “Ben yıllar önce de bir Türk daha tanımıştım bu adam en az 4 çocukla karşımıza çıkar.”

Sonunda kapıyı açmışlar. Bir bakmışlar ki Temel üzgün üzgün duruyor, odada da bir çocuk var. Kabile şefi dönmüş Temel’e, “ben senden en az 4 bekliyordum sen gördüğüme göre 1 taneyi bile zor yapmışsın. Temel başını şefe doğru kaldırmış. “Ula demiş canımı kurtarmak için yaptım bunu da. Yoksa beni yanlışlıkla erkekle evlendirmeseydiniz biliyordum yapacağımı.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir