Çenesi Düşük

Adam yanında karısı, araba kullanıyormuş. Arkasına polis takılmış ve şoförün kenara yanaşmasını istemiş. Şoför kenara çektiğinde polis yanına yaklaşarak, “beyefendi ülkede araba kullanırken telefon ile konuşmanın yasak olduğunu bilmediğinizi düşünmüyorum ama sizi telefon ile konuşurken gördüm.”

Adam, “yok efendim sadece cebimden koltuğa düşmüş o sırada elime aldım kulağıma bile götürmedim telefonu.” -Yanında olan karısı “aşkım yola çıktığımızdan beri iş ortağınla konuşuyorsun. Polise yalan atmak doğru değil” deyince, adam sinirlense de durumu çaktırmamış.
Polis “hem sizin sinyal lambanız da yanmıyor.” Adam “yok efendim ben evden her çıktığımda arananın her şeyini kontrol ederim.” Tam o sırada kadın, “aşkım bak yine aynı şeyi yapıyorsun geçen haftadan beri sinyal bozuk ve sen yaptırmamakta ısrar ediyorsun.”

Adam dayanamamış ve “şu ağzını kapatıp artık” diye bağırmış kadına. Polis o sırada biraz daha eğilerek “hanımefendi eşiniz her zaman böyle sinirli midir? Size hep böyle mi davranır? – Kadın, “yok memur bey iyi adamdır normalde ama gündüzleri içince sapıtıyor işte.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir