Geleceği Görmek

Bir iş adamı Ankara’dan İstanbul’a gelmek için havalimanında bekliyormuş. Birden gözüne ilerideki tartıda yazan yazı takılmış. “Bu tartı boynunuzu kilonuzu ve geleceğinizi bilir.” Adam böyle şeylere inanmadığı için ilk başta umursamamış ama daha sonra merakına yenik düşmüş. Hemen tartının yanına giderek 1 TL atmış ve üzerine çıkmış. Tartışan biiip biiip biiip diye sesler gelmiş ve bir fiş vermiş. Fişte “siz iş adamısınız, 90 kilo ve 1.85 boyunuz var ve İstanbul’a gitmek için uçak bekliyorsunuz.” Adam çok şaşırmış. Bu inanılmaz bir şey. Tekrar denemeye karar vermiş. Tartının üstüne bir kez daha çıkmış. Tartı tekrar ötmüş ve fişi çıkartmış. iş adamısınız, 90 kilo ve 1.85 boyunuz var ve İstanbul’a gitmek için uçak bekliyorsunuz, 10 dakika sonra da bağlama çalacaksınız.

Adam “işte yalanmış meğer, ben 10 dakika sonra bağlamayı nereden bulayım da neden çalmaya başlayayım” der ve yerine oturur. Bir kaç dakika sonra yanına gelen bir adam bağlamasını yan koltuğa koyar ve adam dönüp, “Pardon ben tuvalete kadar gideceğim, o zamana kadar bağlamama siz göz kulak olabilir misiniz?” iş adamı tabi der ve adam kalkıp gider. O sırada iş adamı, bağlamaya bakarak dedesinin küçükken ona öğrettiği bağlamayı hatırlar ve gayri ihtiyari eline alarak çalmaya baslar. 1 dakika sonra birden beyninden vurulmuşa döner. Tartı bunu da bilmiştir. Bağlamanın sahibi gelir gelmez hemen tartının yanına koşar ve 1 TL daha atar.

Yine makineden sesler gelir ve fişi çıkartır. “iş adamısınız, 90 kilo ve 1.85 boyunuz var ve İstanbul’a gitmek için uçak bekliyorsunuz ve 1 dakika sonra herkesin içinde geğireceksiniz.” Adam “işte bu sefer bilemedi ben neden herkesin içinde geğireyim, hayatım boyunca yapmadığım bir şey” diye düşünürken, bir hıçkırık tutar ve ardından sesli bir şekilde geğirir. Artık iyiden iyiye makineye inanan adam geleceği tekrar merak edip 1 TL daha atar yine aynı sesler çıkar ve “iş adamısınız, 90 kilo ve 1.85 boyunuz var ve İstanbul’a gitmek için uçak bekliyorsunuz, ancak bu işe daldığınız için uçağınızı kaçırdığınızın farkına varmadınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir