Dünyanın En Tehlikeli Yerleri

Dünyada pekte uğramak istemeyeceğiniz çok fazla yer bulunur. Bunlar tehlikeli özellikleri sayesinde ünlenmiş olan yerlerdir. İşte mutlaka uzak durmanız gereken o bölgeler:

Amerika’daki Ölüm Vadisi:

Yeryüzünün en yüksek sıcaklığı ölüm vadisi denilen bu yerde ölçülmüştür. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ölçümlerde buranın sıcaklığının 56.5 dereceye kadar yükseldiği görülmüştür. Bu doğal güneş sıcaklığına katlanmak ise en fazla 14 saattir. Burada susuz yaşamaya çalışan bir kişi 14 saat sonra hayatını kaybedebilir.

Mount Washington:

Dünyanın en hızlı rüzgarlarının yer aldığı zirve burasıdır. Burada ölçülen rüzgarın hızı ise 327 km’dir. Zirve aynı zamanda -40 dereceye varan soğukluğuyla durulması en zor olan yerlerden biri olarak biliniyor.

Danakil Çölü:

Afrika’da bulunan bu çölün sıcaklığı da yaklaşık 50 dereceyi buluyor. Cehennem olarak isim verilen bu çöl, pek çok turistin ilgisini çeken yerlerden biridir. Tabi bir rehber olmadan burada dolaşmak maalesef mümkün değildir.

Sinabung Volkanı:

Endonezyada yer alan Sinabung Volkanı, her sene patlayan yanardağı olarak bilinen dünyanın en tehlikeli yerleri arasındadır. Çevresine adeta ölüm saçan bu yanardağı en son patladığı vakitte birden fazla ülkede deprem meydana getirmiştir.

Yılan Adası:

Yılan adası, metrekareye 5 yılanın düştüğü bölgelerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle de adaya girişler yasaklanmıştır. Zehirli yılanlardan oluşan bu adada bulunmak ise şuanda pek mümkün değildir.

Madidi Ulusal Parkı:

Etkileyici manzarası nedeniyle pek çok insanın bilmeden hayranlığını toplayan bu park, aslında sanıldığı kadar masun değildir. Ölümcül bakteri faunasını içinde bulunduran bu park, bugüne kadar pek çok ölüm ve yaralanma vakasına neden olmuştur. Oldukça tehlikeli içerikleri bulunan parkta bir dakika bile bulunmak, insanların hayatına neden olabilecek şeylerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir