Giriş İzni Olmayan Dünyanın En Gizli Yerleri

Çok az kişinin bildiği bu yerler kesinlikle diğer kişilerin giriş iznine sahip olmadığı yerlerdir. İçlerinde oldukça ilginç yerlerinde olduğunu belirtmek gerekir. İşte tüm dünyanın merak ettiği esrarengiz yerler:

Woomera Yasak Bölgesi:

Adından da anlaşılan bu bölge girişlerin tamamen yasak olduğu bir bölgedir. Buraya giren kişiler de bu orantısız cesareti yüzünden başını fena belaya sokabilir. Avustralya’da yer alan bu bölge düşmanlar için yapılan silahların bulunduğu bölgedir. Ve burada bu silahların denemesi yapılmaktadır. Kendi türünde de dünyanın en büyük bölgesi olarak kabul edilir. Aynı zamanda buranın yer altı zenginliği açısından da ön plana çıktığını belirtmek gerekir.

Javari Rezervi:

Brezilya’da bulunan bu alan yerel halk için ayrılmıştır. Ormanlıkların derinliklerinde yaşayan bu halk kendisini bu şekilde diğerlerinden izole etmiştir. Ormanların çok fazla derinliğinde yaşadıkları içinde onların tespit edilmesi çok güç bir halde yapılmıştır. Uydu fotoğraflarından sonra bu yerel halkın varlığı ortaya çıkmıştır. Durumu öğrenen yetkililer ise, burada yaşayan yerli halkın rahatsız edilmemesi için 55 bin metrekarelik alanı koruma altına almıştır. Bölgeye de giriş çıkışları tamamen yasak hale getirmiştir.

51.Bölge

Dünyanın en gizli yerleri arasında yer alan 51.Bölge, pek çok insanda merak uyandıran sayılı yerlerden biridir. Buranın topraklarına giriş çıkışlar yasaktır. Etrafına girildiğinde askerlerin öldürme yetkisi vardır. Havadan veya karadan bu alana giriş yapmak kesinlikle yasaktır. Bu alana havadan 30 milden yakın yaklaşanlara ise ağır para cezası uygulanır.

Kuzey Sentinel Adası:

Burası Hint Okyanusunun en büyüleyici adalarından biridir. İnanılmaz sahilleri ve ormanlara sahiptir. Ama buraya giriş ne yazık ki mümkün değildir. Burada yaşayan yerel kabile adada yabancı gördükleri an öldürüyor. Uçan helikopterlere de alevli oklar ile saldırıyorlar. Medeniyeti reddeden halk kesinlikle rahatsız edilmek istemiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir