Ülkemiz Bulunan Doğa Harikası Sahiller

Ülkemizin taşı, toprağı ve her köşe bucağı adeta bir cenneti andırmaktadır. Bu nedenle de tatil denildiği zaman birçok dünya ülkesi vatandaşları akıllarına Türkiye’yi getirmektedirler. Dünyanın birçok noktasından yabancı turistler, Türkiye’de görülmesi gereken doğa harikası sahiller için yola çıkmaktadırlar ve akın akın ülkemize gelmektedirler.

Kaputaş Plajı- Kalkan Antalya

Turizm açısından ülkemizde son derece önemli bir yere sahip olan Kaputaş Plajı, turkuaz rengi bir suya sahip olmakla birlikte, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilmektedir.

İztuzu Plajı- Dalyan, Muğla

Tatlı su ve deniz suyunun tam ortasında yer alan İztuzu Plajı, çok enteresan yeryüzü şekillerine sahipken, plajda gezinen kaplumbağalar ise tatilcileri adeta büyülüyor. Hatta bu plaj, bazı kesimler tarafından “Kaplumbağa Plajı” olarak anılıyor.

Ovabükü- Datça, Muğla

Etrafında küçük lokantalar ve pansiyonlar bulunan Ovabükü, Datça’da Mesudiye köyünde yer alıyor. Şehrin kalabalığından ve stresinden bunalan herkes, kendini Ovabükü’nün sakinliğine ve köy hayatına bırakıyor.

Kelebekler Vadisi- Fethiye, Muğla

350 metre boyunca kayalıklarla çevrili olan Kelebekler Vadisi, Fethiye’de yer alıyor. Sadece deniz yoluyla ulaşım sağlanabilen bu bölgeye, ziyaretçiler her şekilde akın ediyor. Öte yandan bölgede kalacak yerler ve doyasıya denizin tadını çıkarmak mümkün.

Ölüdeniz- Fethiye, Muğla

Güzelliğiyle dünyanın dilinde olan bir deniz olan Fethiye Ölüdeniz, ülkemizin en temiz denizlerinden biri olarka biliniyor. Berraklığı ve muhteşem görüntüsü, tüm ziyaretçilerin büyülenipi adeta bambaşka diyarlara kapılıp gitmesine neden oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir