İş Hayatında Mutlu Olmanın Yolları

İş hayatında mutluluk için yapmanız gereken bazı şeyler bulunur. Bunları yapmaya çalıştığınız zaman daha huzurlu bir iş hayatının kapılarını açabilirsiniz. Bu sayede işten alınan verimi de arttırmaya başlayacaksınız.

Mutlaka Yürüyüş Yapın:

Fiziksel aktivitelerin ruh halini iyileştirici özellikleri bulunur. Pensilvanya Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda bu yönde olduğunu ispat etmiştir. Bu araştırmaya göre her gün boyunca en az 20 dakikalık yürüyüşe çıkan kişiler, antidepresan kullanan kişilere göre daha mutludurlar. Bu nedenle kendinizi daha mutlu hissedebilmek adına mutlaka yürüyüşlere ağırlık vermelisiniz.

Gününüzü Kısaca Gözden Geçirin:

Gün içinde yaşamış olduğunuz olumlu gelişmeleri gözden geçirmeye başlayın. Böylelikle bunları tekrar hatırladığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bu olumlu gelişmeleri mutlaka günlük olarak tutmanız tavsiye edilir. Bu günlüğe her gün boyunca başınızdan geçen olumlu gelişmeleri yazabilir, deneyimlerinizi kaydedebilirsiniz. Böylelikle günü daha çok olumlu duygu ile kapamış olacaksınız. Aynı zamanda araştırmalar bunların deftere yazılarak daha sonra okunması durumunda insanların daha mutlu olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu yüzden günlerinizi bir günlüğe kaydetmeyi unutmamalısınız.

Meditasyon Yapmaya Çalışın:

Gün içinde yapacağınız 20 dakikalık meditasyon çalışmaları daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Sadece bu 20 dakikayı kendinize ayırarak nefes çalışmalarıyla birlikte meditasyon yapmaya çalışmalısınız. Böylelikle her zamankinden daha farklı bir ruh haline sahip olmuş olursunuz. Bunu her gün tekrar etmeyi unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir