Hamilelik Çatlakları Nasıl İyileştirilir?

Bazı durumlara bağlı olarak hamilelik çatlakları oluşabilir. Özellikle hızlı kilo almış kadınlarda bunların görülmesi kaçınılmazdır. Cilt güzelliğini etkileyen bu durumdan kurtulmak için bazı yollar izlenebilir. Bu sayede çatlakların yapısında değişmeler meydana getirilirken, derinlikleri de ortadan kaybolmuş olacaktır.

Ilık Su İle Duş:

Hamilelikte çatlakları gidermek için ılık su ile duş almak iyi bir sonuç verecektir. Bunun yanında duş aldığınız sırada karnınıza dairesel hareketlerle masaj yapmayı da unutmamalısınız. Bu işlem sayesinde derinizi biraz daha güçlendirmiş olacaksınız.

Badem Yağı Kullanın:

Uzmanların açıkladığına göre ise, badem yağı çatlakların ortadan kalkması için harika çözümler sunuyor. Özellikle masaj tekniği ile karna uygulanan badem yağı çatlakların görünümünde azalmalar yaşanmasına neden olabilir. Öte yandan bebeğe de zarar vermeyecek bu yöntem cildin daha yumuşak gözükmesine neden olacaktır.

Bol Miktarda Sıvı:

Çatlakların önlenmesi ve görüntülerinin iyileştirilmesi adına bol miktarda sıvı almanızda fayda vardır. Bu sayede cilt sorunlarının en büyüğü olan çatlaklara bir çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca cildinizin de daha parlak gözükmesine neden olursunuz.

Cildin Nemini Koruyun:

Hamilelikte çatlak problemleri genel olarak cildin yeterli olan nem dengesi korunmadığı sürede oluşur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesine düzenli olarak devam etmekte yarar vardır. Bu sayede çatlakların önlenmesi sağlanırken, diğer çatlakların da oluşumu çözülmüş olur.

Dengeli ve Yeterli Beslenin:

Hamilelik sırasında ortaya çıkan çatlakların önlenebilmesi adına dengeli ve aynı zamanda besleyici şekilde beslenmeniz gerekir. Alacağınız çok miktardaki gıdalar bebeğin daha iyi şekilde beslenmesine neden olmayacağı için, aşırı beslenme tarzından korunmanız gerekir. Bebek ve anne sağlığı için bu önemli kurala dikkat etmeniz önemlidir. Aynı zamanda bu kural daha kolay doğumun sağlanması için idealdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir