Motivasyonu Düşüren Sözcükler

Motivasyon herkesin ihtiyaç duyduğu ve iş hayatına başarı katan kavramlardan biridir. Zamanla motivasyon eksikliği sorunları karşımıza çıkabilir. Kişiler bu tarz bir sorunun içinde olduklarında, düşünce tarzlarını mutlaka gözden geçirmelidir. Özellikle bu kelimeler motivasyon düşüren şeyler arasında olduğundan, bunları tamamen aklınızdan silmeniz gerekecektir:

Sonra Demeyin:

Sonra demek işlerinizi ertelediğinizin resmidir. Belki de motivasyonun bitmesine neden olacak en kötü kelimeler arasında yer alır. Halbuki sonraya bırakılan konular, kişileri genelde pişman edecek konular arasında bulunur. Bunlar unutulmaya mahkum şeyler olduğu için, mutlaka sonra kelimesinden uzak durmanız gerekecektir.

İmkansızdan Kurtulun:

İmkansız kelimesi motivasyonu bitiren şeyler arasında belki de en büyüğüdür. Bu kelime ansızın yerle bir olmanıza neden olabilir. İmkansız dediğiniz bir işi sonradan başarabilme ihtimaliniz çok düşüktür. Bu yüzden mutlaka bu kelimenin esiri olmaktan çıkmanız gerekir. Yoksa durumun her geçen gün kötüye gittiğini görebilirsiniz.

Belki’leri Bitirin:

Belki kelimesi geçmişe dair pek çok şeyi içerir. Belki kelimesini sık sık tekrar etmeniz bir süre sonra işlerinizde enerji düşüklüğüne neden olacaktır. Aynı zamanda hayata karşı bakış açınızı da değiştirirken, motivasyonunuzun istediğiniz gibi olamamasına neden olur. Bu yüzden bu kelimeden kurtulmak en iyisi olacaktır. Geçmişi düşünmek yerine şu an ki durumunuzun en iyisi olduğuna ikna olmalısınız. Böylelikle gelecekte yapacağınız işler için enerjinizi de kaybetmemiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir