Ethereum Nedir?

Kripto para birimleri en çok ilgi çeken para birimleri arasındadır. Bu alanın en çok adı duyulan paralarından biri de şüphesiz ki Ethereumdur. İlk kez Kuzey Amerika’da tanıtılan bu para birimi çok büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Halen bu etkileri süren para birimi pek çok yeniliği de bünyesinde bulunduruyor.

Ethereum projesi denilen bu çalışmada bitcoinden yola çıkılmıştır. Kendisine ait olan bir yazılım dili ile birlikte kullanılan ve merkezi olmayan bir sistemdir. Protokoller sayesinde de altcoin yaratmak mümkün bir konu haline geliyor.

Piyasada Ethereum projesi uzun zamandan beri tartışılmaya devam ediyor. Bitcoin alternatifi olarak gösterilen bu para birimi hakkında nasıl bir rekabet alanı oluşacağı da merak edilmişti. Yetkililerin de açıklamalarına göre kriptolu para biriminin Bitcoinin tahtında gözü olmadığı söylenmiştir.

Nasıl Alınır?

Bu proje için henüz aracı kurumlar bulunamıyor. Yani Türk Lirası karşılığında bu para birimini satın almanız mümkün değildir. Ancak Bitcoin üzerinden Eutherum satın alabilmeniz mümkün bir hale getirilmiştir. Bittrex adı verilen platform üzerinden Bitcoine karşılık olarak bu para birimi satın alınabilir. Hesap onaylandıktan sonra ise alınan Bitcoinler rahatlıkla bu para birimine dönüştürebiliyor.

Eutherum platformunun sayesinde isteyen kişiler kendi paralarını da rahatlıkla basabiliyor. Bu para birimine özel projelerde geçtiğimiz yıldan itibaren büyük bir ilgi görüyor. Artışın her geçen gün biraz daha güven kazandırdığı biliniyor.

En Büyük İkinci Kriptolu Para:

2016’nın başında adı duyulan Eutherum her geçen gün başarısına başarı katan bir proje olmuştur. Pek çok alternatifi de çok kısa süre içinde geride bırakması dikkatleri üzerine çeken detaylardandır. 2017’nin ilk yarısında ise değeri yaklaşık 7 milyar dolar artış göstermiştir. Ether fiyatı ise 500’den fazla artış göstermiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir