En Garip Hırsızlıklar

Dünyanın pek çok yerinde bugüne kadar şaşkınlık yaratacak hırsızlık girişimleri olmuştur. Şapşallıklarıyla hayretlere düşüren bu hırsızlar, ortaya çıkardığı sorunlarla resmen tarihe geçmiştir.

İngiltere’deki Hırsızlık Vakası:

İngiltere’de bulunan bir süpermarkete karşı bir hırsızlık girişimi olacaktır. Hırsızın amacı da kasiyere 10 sterlin verip, kasa açıldığında diğer paraları alıp kaçmaktır. Düşündüğü bu planı da iyi bir şekilde uygular. Atladığı sorun ise kasada ne kadar para olduğudur. Kasada sadece 4.37 euro vardır. Hırsız bu parayı alıp kaçarken, hırsızlık girişimi de resmen fiyaskoyla sonuçlanmış olur. Çünkü daha çok zarar yapmıştır.

Kendi Resmini Çeken Hırsızlar:

Başarısız hırsızlık girişimleri bununla da sınırlı değil. Bazı hırsızlar olayı o kadar ileri bir aşamaya götürüyor ki hayret etmemek elde değil. Ashley Keat adındaki hırsızda evi bir müddet karıştırdıktan sonra bulduğu bir telefonla kendi fotoğrafını çekiyor. Tabi yaptığı şapşallık bununla da sınırlı değil. Özelliklerini hiç bilmediği bu telefonu kullanırken yanlışlıkla fotoğrafı ev sahibinin arkadaşına yolluyor. Durumu anlayan ev sahibinin arkadaşı da hemen polisi aramaya koyulur ve sonrası malum.

Şanssız Hırsızlar:

David ve arkadaşları 1978 yılında South Yorkshire’da bulunan ev eşyaları satan bir mağazayı soymaya karar verirler. İçeri giren bu kafadarlar birkaç parça eşya alarak mağazadan çıkarlar. Tabi onların kaçışı çok uzun sürmez. Çünkü tam da o gün mağaza bir dedektiflik kongresine ev sahipliği yapmaktadır.

Acemi Hırsızlar:

Carlos Henrique adındaki hırsız Brezilya’da bulunan bir bardan televizyon çalar. Bir süre geçtikten sonra yine aynı bara hırsızlık yapmak için giren adam bu kez çatıdan giriş yapmak ister. Tabi tam girerken kendini bacağından vurur, kan izleri nedeniyle de yakalanması an meselesi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir