Her Ortamda Aranan Bir Kişi Olmanın Temel Yapı Taşı; “Yaratıcılık”

İnsan hayatında ‘yaratıcılık’ çok çok önemli olan bir kavramdır. Yaratıcılık, özgün, olağandışı, pratik, kullanışlı ve kişisel olmak üzere birçok nitelik taşımaktadır. Bu nedenle birçok alanda yaratıcı olan insan tipleri, her zaman için daha çok ön plana çıkmaktadır.

Yaratıcılığın sınırları olmadığı gibi birçok beceriyi de beraberinde getirmektedir. Yaratıcı özelliğe sahip olan kişiler, özellikle pazarlama ve argüman yoğunluğunun olduğu alanlarda daha çok aranmaktadırlar. Yaratıcı bir insanın farklı bir bakış açısında sahip olması nedeniyle, iş hayatında ve günlük hayatında birçok başarıya imza attığını görebilmekte mümkündür.

Günümüzde birçok büyük firma, yaratıcılık özelliğine sahip olan ve sürekli olarak beslenebileceği fikirleri olan kişiler ile çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra birçok firmanın sahibi, yaratıcılık becerisine sahip olmasından ötürü, şuan dünyanın en zengin olan şirketleri arasında yer aldı. Buna örnek olarak; ‘Jones Soda’ adlı şirketin sahibi, soda şişelerinin üzerine müşterilerinin resimlerini bastırarak, kısa süre içerisinde büyük bir kazanç elde etti. Bu durum alışılmışın dışı olan bir durumdu ve insanların dikkatini fazlasıyla çekerek, kısa süre içerisinde büyük bir başarı getirdi.

Öte yandan günümüzde sürekli olarak kullandığımız he türlü obje, tamamıyla bir yaratıcılık ürünü. Her insanın içerisinde bu yaratıcılık becerisi bulunurken, insanların sadece biraz daha iç seslerine önem vermeleri gerekmektedir. Yaratıcılığın en büyük ortaklarından biri de, içinizde yer alan ve sürekli olarak size hitap eden seslerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir