Sadece Türkler’e Özgü Davranışlar

Türkler’in hem güldüren hem de düşündüren pek çok kendine has özelliği vardır. Sadece Türklere özgü olan bu davranışlar ise herkes için çok sıradan bir hal almıştır. İşte Türklerin gülümseten o alışkanlıkları:

Yolda İnşaat Makinesi İzlemek:

Türkleri anlama yollarından biri olan bu durum, pek çok Türk’ün ilgisini çeker. Tüm inşaat çalışmalarını yakından takip eden Türkler adeta bir film izlermiş gibi konuya dalıp gidebilir. Milli sporlarımız arasında bulunan bu durumu yapmayan Türk hemen hemen yok gibidir.

Beğenilerek Alınan Mobilyalara Örtü Sermek:

Pek çok ailenin yaptığı alışkanlıklardan olan bu durum mobilyanın neden alındığı konusunu akıllara getirir. Zira desenleri ve şekli çok beğenilerek alınan bir koltuk takımının bile üstüne hemen örtü çekilir. Bu sayede koltuk takımının uzun zaman boyunca kullanılması sağlanacaktır.

Bozulan Eşyaları Vurarak Tamir Etmek:

Türklere özgü davranışlar arasında belki de en bilineni tamir etme şeklidir. Pek çok insanın başvurduğu ilk yoldan biri budur. Özellikle televizyonları tamir etme yolu olarak bu yöntem hızlı vuruş teknikleriyle yapılır. Bunun yanında televizyon kapatılıp açılarak da tamir edilmeye çalışılabilir.

Islak Mendilin Kullanım Şekli:

Türk adetleri arasında ıslak mendilden sonuna kadar yararlanmakta vardır. Bir Türk sadece ellerini silerek asla ıslak mendili çöpe atmaz. Aynı mendille masanın üstü, ayakkabılar da silinmeye başlanır. Mendilin artık işe yaramadığı görüldüğünde de bu sefer çöpe atılabilir.

Sadece Dişçiye Giderken Diş Fırçalamak:

Türklerin dişçiye giderken temiz görünmek adına dişlerini fırçaladığını bilmeyen yoktur. Genel olarak temizliğe pekte dikkat etmeyen bu insanlar, dişçide daha rahat olabilmek adına böyle bir yolu seçebilir. Ama genel olarak düzenli bir diş fırçalama alışkanlığı olmadığını bilmek zor değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir